Перейти до основного вмісту

Ізраїльські корови зайняли перше місце у світі з удою

Напередодні свята Шавуот (коли заведено їсти молочні страви) ЦСБ Ізраїлю опублікувало чергові дані з удою. Ізраїльські корови, як і раніше, є світовими рекордсменками з удійністю в 11,9 тонн молока на одну корову на рік. Згідно з даними International Committee for Animal Recording (ICAR), друге місце за цим показником посідає Данія (10 тонн на рік), за якою слідує Канада (9,7 тонн), Нідерланди (9,1 тонни на корову) і Німеччина (8,2 тонни). У Росії, Україні й Польщі одна корова в середньому дає 6 тонн молока в рік, у Білорусі та Ірландії цифри ще скромніші.    

Ізраїльські корівки тримають рекорд уже близько десяти років, незважаючи на те, що живуть у набагато гірших кліматичних умовах, ніж їх датські або голландські «сестри».

Проте, завдяки правильному догляду й новим технологіям, в Ізраїлі вдалося підвищити не тільки удійність, але і якість молока — сьогодні в ньому набагато більше білків і жирів, ніж чверть століття тому.    

Минулого року виробництво молока в Ізраїлі зросло на 1,4%, хоча в країні менше 700 молочних ферм, найбільша з яких розташована в родючій Ізреєльській долині.

В Україні, навпаки, з кожним роком виготовляється все менше молока. Імпорт деяких видів молочної продукції у 2020 році зріс удвічі й досяг критичного рівня. До того ж, за словами заступника директора Інституту аграрної економіки (ІАЕ) Миколи Пугачова у 2022 році молочний імпорт може збільшитися до 710-715 тисяч тонн, що буде сприяти подальшому скороченню поголів'я корів.

Борис Вайнер

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку